Neriman Hürbaş (2005)

Katkıda Bulunanlar / Our Contributors:

 

Neriman Hürbaş

1944 yılında Tekirdağ - Çorlu’da doğdu. 1963 yılında Çamlıca Kız Lisesi'ni bitirdi. Evlenip kendini çocuk yetiştirmeye adamadan önce bir yıl İstanbul’da Devlet Güzel Sanatlar Akademisi öğrencisi oldu. Evcil amaçlarında başarılı olması üzerine, artık soyut resimler yapmak, imrenilecek kolajlar oluşturmak ve içrek konularda çalışmak için kendine ayıracak daha çok boş zamana kavuşmuştur.

Bu örümevi ışotağının gerçekleşmesine yüreklendirerek, parasal destek vererek, geniş kapsamlı yazılı ve görsel malzeme sağlayarak yapmış olduğu katkılar paha biçilemez ölçüdedir.

 

Born in Çorlu, Tekirdağ (TR) in 1944. She was graduated from the Çamlıca High School for Girls in 1963, and attended the State Academy of Fine Arts, İstanbul, for one year before she gave it up for marriage and subsequent devotion to raising her children. Having accomplished these objectives, she has now more spare time to busy herself with creating abstract paintings, admirable collages and working on esoteric subjects.

Her contributions to the realization of this website in encouragement, financial support and provision of a wide range of printed and visual materials have been invaluable beyond calculation.

 

çıkış / exit

[ h. akdoğan ]

[ h. uğurlu ]

[ h. demiralp ]